Únor 2009

Karel Roden – Juraj Thurzo

28. února 2009 v 18:28 | Aushka |  Bathory
Jeden z nejvýraznějších herců české kinematografie, Karel Roden, se narodil 1962 v Českých Budějovicích, v rodině, kde hercem byl jeho otec i děd. Jelikož neměl v úmyslu pokračovat v jejich šlépějích, vystudoval střední keramickou školu, ale později se přece jen přihlásil ke studiu na pražskou DAMU.
Rodenova filmová kariéra začala roku 1984 rolí studenta medicíny Honzy ve druhém pokračování série Básníků Jak básníci přicházejí o iluze, objevil se i v dílu Jak básníkům chutná život. K jeho dalším komickým úlohám patří kapitán Tůma ve filmu Copak je to za vojáka, Dragan v akčním thrilleru Stůj, ten mobil není tvůj s Garym Oldmanem nebo utlačovaný manžel najatý na vraždu truchlící vdovy v kriminální komedii Sklapni a zastřel mě.
Od počátku své herecké kariéry v roce 1984 působil v Praze, jeho rozhodnutí odejít začátkem devadesátých let do Londýna mu ale otevřelo dveře k řadě rolí, které mu přinesly mezinárodní uznání. Byl to například Emil v kriminálním thrilleru 15 minut po boku Roberta deNiro (který si ho pro tento film dokonce sám vybral), právník Carter Kounen v Blade 2, kde si zahrál vedle Wesleyho Snipese, fanatický mistr kung-fu ve volné adaptaci komiksu Neprůstřelný mnich, ruský agent ve snímku Bournův mýtus, zlý čaroděj z ruských bajek v temném akčním sci-fi Hellboy či násilnický nevlastní otec rozvrácené mafiánské rodiny v akčním kriminálním thrilleru Zběsilý útěk

Filmová postava

Kontroverzní postava, jež se v průběhu filmu vypracuje z bojovníka v protitureckých válkách na palatina - po králi nejmocnějšího muže Uherska. Jednání filmového Thurza je temné, opředené tajemstvím.
V příběhu vystupuje jako oddaný přítel rodiny Nádasdyů a později samotné vdovy Alžběty. Její synovec je ale sedmihradským knížetem a právě tady vznikají politické konflikty. Thurzo totiž vsadil na Habsburky. Kvůli svým mocenským záměrům se neváhá vypořádat s rody Nádasdyů i Báthoryů, i když s nimi léta dobře vycházel. Aby se zmocnil majetku nesmírné hodnoty, vydává se za Alžbětina ochránce, ale přitom šikovně spřádá plány, které ji mají dovést na popraviště.

Vincent Regan-František Nádasdy

28. února 2009 v 18:22 | Aushka |  Bathory
Britský herec Vincent Regan se narodil v roce 1956 jako syn irských imigrantů. Se svojí manželkou, herečkou Amélií Curtisovou a dcerkou Chloe žije v Londýně.
Jako zanícený historik, zaměřený na starověký Řím, a s vášní pro Shakespeara se cítí jako doma v epických rolích, ale také i v provokativních hrách ze současnosti. Objevil se ve více než dvaceti celovečerních filmech a seriálech; od začátku března 2007 ho můžeme vidět na plátnech v celé Evropě a Asii jako kapitána ve filmu 300.
Regan se ve filmech objevil vedle Brada Pitta v roli zástupce velitele Achilla ve velkolepém historickém příběhu Trója v režii Wolfganga Petersona. V miniseriálu Impérium znázorňuje Marka Antonia, uznávaného generála a důvěrníka Julia Caesara. Luc Besson ho obsadil i do filmu Johanka z Arku, zajímavého zpracování legendy o Johance z Arku. Komickou roli si zahrál vedle Martina Lawrence ve středověké dobrodružné komedii Černý rytíř.
Z jeho posledních filmů ho uvidíme např. v: Utržený ze řetězu, brutálním vojenském drama také podle scénáře Luca Bessona, dále spolu s Christopherem Lambertem v politickém thrilleru Úkol zabít, v kriminální komedii Rafinovaný zloděj, v hlavní roli s Kevinem Spaceym, a ve filmu Hard men - parodii na mafiánské filmy londýnského podsvětí 90. let.

Filmová postava

Ve filmu je zobrazen tak, jaký ve skutečnosti byl - udatný bojovník s přezdívkou Černý Beg. Svou manželku miluje, ale to mu nebrání v tom, aby s ní občas nezacházel také krutě. Ačkoliv jí posílá italského malíře "jako dárek", později na něj žárlí a snaží se ho zabít, na což téměř doplatí životem Alžběta. Více času tráví v bojích ve společnosti přátel a Juraje Thurza, než s milovanou ženou a dětmi. Setkání s Alžbětou jsou jen krátká a mnohokrát doprovázená nečekanými zvraty…

Hans Matheson-Merisi Caravaggio

28. února 2009 v 18:16 | Aushka |  Bathory
Hans Matheson vytvořil v relativně krátkém období úctyhodný repertoár postav. Svou hereckou dráhu započal teprve před deseti lety, když po několika malých televizních úlohách přijal na naléhání učitele z divadelní školy roli rockera 50. let, Stříbrného Johnnyho, ve hře Jeze Butterwortha Mojo, inscenované v Royal Court Theatre. Začátky kariéry mu přinesly především malé divadelní role, střídané filmovými, jako je například narkoman a přítel prostitutky snažící se uniknout ze své závislosti (Stella Does Tricks) nebo kytarista rockové kapely připravující se na comeback v revivalovém snímku Crazy

Filmová postava

Podobně, jako mnoho dalších postav ze scénáře, je Caravaggio autentickou historickou postavou. I v jeho případě využívá režisér nepopsaných stránek jeho života a dáva prostor své fantazii. Místem, kde se údajně Caravaggio skrýval po souboji v roce 1592, je právě čachtický hrad, na kterém nedobrovolně strávil tři roky svého života. František Nádasdy ho jako válečnou kořist posílá své manželce Alžbětě, aby ji rozptýlil a zároveň namaloval rodinný portrét. Mladý umělec a zanedbávaná žena se zanedlouho citově sblíží a vzplanou vášnivou láskou, která je oba žene do záhuby.

Anna Friel-Alžběta Báthory

28. února 2009 v 18:10 | Aushka |  Bathory
Anna Friel se narodila 1976 v severozápadní Anglii a díky rodičům se už v dětství naučila plynně francouzsky. V roce 1989 se stala členkou divadla Oldham Theatre Workshop, se kterým účinkovala po celé Anglii. V té době hrála i v televizních seriálech (např. In Their Shoes nebo v kritikou oceněném seriálu G.B.H.). Během následujících dvou let úspěšně vytvořila řadu televizních postav, které jí nakonec přinesly stálou roli Beth Jordacheové ve velmi populárním seriálu Brookside. Následující rok za ni získala cenu National Television Award (Národní televizní cena) za nejlepší ženský herecký výkon. Následovalo mnoho fantastických televizních úloh včetně obdivovaného ztvárnění Belly Wilferové ve filmovém zpracování díla Charlese Dickense Our Mutual Friend.

Filmová postava

Filmový příběh začíná v době, kdy je Alžbětě Báthory třicet dva let. Je vzdělanou ženou, ovládá několik jazyků, zajímá se o léčitelství a bylinky. Manžel František ji brzy po svatbě vymění za svět bojů s Turky a ona tráví celé měsíce pouze s dětmi a služkami. V této opuštěnosti se její život skříží s osudem mladého italského malíře Caravaggia, který ví, jak ocenit krásu ženy a vážit si lásky. Po téměř úspěšně završeném aktu sebeobětování kvůli své lásce potkává Alžběta lidovou léčitelku Darvulii, která ji dlouhé měsíce léčí. S Caravaggiem se znovu vidí až po několika letech, ale jejich střetnutí je násilně přerušeno. Alžběta musí začít bojovat proti intrikám palatina Thurza, který se snaží zmocnit se jejího majetku.

Bathory-fotky

24. února 2009 v 10:12 | Aushka |  Obrázky
Nobody's Home-Live

20. února 2009 v 13:01 | Aushka |  Avril Lavigne

This Is Me-Camp Rock

14. února 2009 v 11:07 | Aushka |  texty a překlady
I've alway been the kind of girl, that hid my face,
So afraid to tell the world what I've got to say.
But I have this dream right inside of me,
I'm gonna let it show, it's time to let you know, it´s to let you know.

High School Musical 2-Gotta Go my own way

12. února 2009 v 18:06 | Aushka |  Videa
♥♥=)♥

Foto

4. února 2009 v 15:54 | Aushka |  Nightwish